Aktualności,  Spotkania klubowe

Nasza niedziela w Szczecinie

W promieniach wręcz letniego słońca, w niedzielę 24 września spotkaliśmy się na Jasnych Błoniach w Szczecinie, aby obecnością naszych zabytkowych pojazdów uświetnić Festiwal Mniejszości Etnicznych, któremu towarzyszyły występy orkiestry dętej.

Każdy wyjazd z garażu naszych „pupili” jest zawsze miłą okazją aby nie tylko przewietrzyć tłoki weteranów szos, ale i wspólnie spędzić czas w gronie pozytywnie nawiedzonych, których „nie stać na kupno nowego samochodu”. Wspólny pobyt, wymiana doświadczeń (nigdy nie jest ich za dużo), pozwolą nam z optymizmem kończyć ten bogaty w imprezy automobilowe sezon.

Nie sposób w tym miejscu nie wyróżnić wspaniałego czarnego Mercedesa 220 SE z 1961 roku, którego nasz Prezes Kolega Andrzej Nocen pokazał po raz pierwszy w Szczecinie licznie zgromadzonej publiczności. Przywykliśmy już do tego, że stan naszych pojazdów świadczy zarówno o właścicielach jak i całej Sekcji Pojazdów Zabytkowych. Tym nie mniej samochód Prezesa odrestaurowany z dużym pietyzmem przyciąga wzrok każdego i wcale nie trzeba być miłośnikiem zabytkowej motoryzacji aby z uznaniem skupić wzrok na tym samochodzie.

Po ponad godzinnym pobycie na Jasnych Błoniach pojechaliśmy kawalkadą na kawę na Wały Chrobrego. Jak zawsze towarzyszyły nam dysputy na wspólne klubowe tematy związane z naszą pasją motoryzacyjną.

Licznie spacerujący na Wałach Chrobrego mieszkańcy i goście odwiedzający Szczecin mogli z bliska poznać samochody, które pozwalają nam oderwać się od codziennych życiowych problemów.

W imieniu Zarządu Sekcji Pojazdów Zabytkowych dziękujemy Koleżankom i Kolegom za wspólnie spędzoną niedzielę.

Jacek Ławicki

Nasz jesienny meeting uświetniły pojazdy klubowe: