Sekcja Pojazdów Zabytkowych

Sekcja Pojazdów Zabytkowych powstała w 2009 r. Jej powstanie było naturalnym skutkiem przyłączenia się do Automobilklubu Stargardzkiego p. Andrzeja Nocen, mieszkańca Stargardu Szczecińskiego, miłośnika zabytkowej motoryzacji.

Obecnie sekcja liczy ponad 100 członków w których posiadaniu jest wiele ciekawych oraz unikatowych aut oraz motocykli. Uczestniczymy w imprezach regionalnych oraz ogólnopolskich a także zagranicznych.

Sztandarową imprezą są organizowane corocznie przez sekcję Miedwiańskie Zloty Pojazdów Zabytkowych.

Zloty odbywają się raz w roku w okolicach jeziora Miedwie (Stargard Szczeciński). Mają charakter ogólnopolskiej imprezy towarzyskiej. Ich ideą jest przybliżenie walorów turystyczno-krajoznawczych ziemi szczecińsko-stargardzkiej, z drugiej strony są okazją do pokazania szerszej publiczności zabytkowych samochodów i motocykli.

Po wielu latach nieobecności w naszym regionie profesjonalnie zorganizowanego rajdu pojazdów zabytkowych w 2008 r. p. Andrzej i Irena Nocen zorganizowali I Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych. Impreza została przygotowana przez zupełnie niesformalizowaną grupę osób pod szyldem gminy Kobylanka.

Kolejne edycje Miedwiańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych którego komandorem jest p. Andrzej Nocen odbywają się pod skrzydłami Automobilklubu Stargardzkiego. W roku 2012 została zmieniona nazwa imprezy na Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Obecnie „Miedwiańskie Zloty” są największymi tego typu imprezami w województwie zachodniopomorskim.