Aktualności,  Zloty pojazdów zabytkowych

Sezon Rajdowy na rok 2024  rozpoczęty

W dniach 21-24.03.2024 został zorganizowany przez AK Stargard I Rajd Turystyczny Pojazdów Zabytkowych po wyspie Wolin. W Rajdzie wzięły udział 23 załogi z Poznania, Kołobrzegu, Słupska, Niemiec oraz członkowie naszego Klubu.

Organizatorzy przygotowali bogaty program pełen atrakcji z których znana jest wyspa Wolin.

W Zalesiu zwiedzaliśmy Muzeum broni V3, w Wapnicy jeziora Turkusowe, w Świnoujściu latarnię morską i Fort Gerharda. Byliśmy także w podziemnym mieście – dużo wrażeń. Następnego dnia rozpoczęliśmy Rajd rozwiązywaniem testów BRD i PPM oraz z historii zabytkowej motoryzacji. Wyjechaliśmy całą grupą do miasta Wolin na uroczyste otwarcie wieży widokowej, nowej atrakcji turystycznej Wolina. Na miejscu zostaliśmy przyjęci wspaniałym poczęstunkiem, a dla najładniejszych pojazdów zabytkowych wybranych przez mieszkańców Wolina zostały wręczone puchary ufundowane przez Panią Burmistrz. 

Po zwiedzeniu skansenu Wikingów oraz wysłuchaniu ciekawych opowieści wyjechaliśmy w trasę Rajdu, podczas której wykonywaliśmy próby sprawnościowe oraz zadania, po czym wróciliśmy do bazy Rajdu.

Zakończenie Rajdu oraz wręczenie pucharów odbyło się podczas uroczystej kolacji. Puchary należały się uczestnikom za zdobycie 1-3 miejsc, ale żaden z uczestników Rajdu nie wyjechał bez pamiątkowej nagrody.

W imieniu Automobilklubu Stargard bardzo dziękujemy wszystkim załogom za przyjazd oraz wspaniałe  spotkanie w gronie miłośników zabytkowej motoryzacji.

Dziękujemy Zarządowi AK Stargard, Andrzejowi i Darkowi oraz pozostałym organizatorom za perfekcyjne wykonanie zadań rajdowych. Było miło i bogato w historyczne ciekawostki.

Do zobaczenia na Rajdzie Miedwiańskim.